Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic"

Rozpoczęły się już zapisy do udziału w tegorocznej edycji „Festiwalu Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”- jednego z największych wydarzeń turystycznych na Roztoczu, organizowanego przez Powiat Lubaczowski i Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”.

W tym roku 27 maja organizatorzy zapraszają do udziału w „Rajdzie pamięci Powstańców Styczniowych”, którego trasa wiedzie ze stadionu w Starym Dzikowie przez miejsce koncentracji i wymarszu oddziałów powstańczych, obecnie na terenie lasów Nadleśnictwa Oleszyce- Leśnictwa Czerniakowa Buda, następnie przez Cieszanów, Rudę Różaniecką do uroczyska Kobylanka, gdzie zostały stoczone jedne z największych bitew leśnych w czasie całego powstania. Zostaną tam upamiętnieni polegli powstańcy. Na trasie będzie także można spotkać wojska carskie, które zechcą przeszkodzić w przejechaniu trasy, jak i oddziały powstańcze….   

Z Kobylanki peleton przejedzie do Starego Lublińca, a stamtąd już na metę do Starego Dzikowa, gdzie na przybyłych uczestników rajdu, ale również mieszkańców i wszystkich zaineresowanych, będzie czekało obozowisko z czasów powstańczych, a w nim pokazy broni, umundurowania oraz pogadanki historyczne.

Na zakończenie rajdu wśród jego uczestników w loterii fantowej zostaną rozlosowane cenne nagrody, w tym rower trekkingowy oraz sprzęt sportowy.

Natomiast w dniu 4 czerwca organizatorzy zapraszają na „Rajd Zdrojowy” wokół uzdrowiskowej perły Roztocza- Horyńca Zdroju. Po starcie z Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju uczestnicy przejadą  do stacji kolejowej Basznia Dolna i obserwatorium astronomicznego w Tymcach, a następnie przez Łówczę i Stare Brusno- nieistniejącą już wieś, będąca centrum znanego bruśnieńskiego ośrodka kamieniarskiego- do Kapliczki na wodzie w Nowinach Horynieckich, a stamtąd-orzeźwieni cudowną wodą- na metę w Parku Zdrojowym w Horyńcu. Na zakończenie rajdu wśród uczestników zostanie przeprowadzona loteria fantowa, z kolejnym rowerem  i sprzętem sportowym do wygrania.

W czasie pomiędzy rajdami każdy chętny będzie mógł wziąć udział w konkursie fotograficznym „Powiat lubaczowski. Polub Roztocze” na najciekawszą fotografię z krainy turystycznej Roztocze Wschodnie, wykonaną na dedykowanej „Południowo-roztoczańskiej trasie rowerowej” ( przebieg trasy na www.roztoczebezgranic.pl) . Wystarczy 4 zdjęcia wykonane na dowolnie wybranym odcinku trasy, aby mieć szansę na nagrodę główną- weekendowy pobyt dla 4 osób w nowoczesnym domku całorocznym w Ośrodku wypoczynkowym „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej lub wartościowe vouchery na sprzęt sportowy!

Regulamin konkursu, regulamin Festiwalu, przebieg „Południowo-roztoczańskiej trasy rowerowej”  oraz link do zapisów są dostępne na stronie: www.roztoczebezgranic.pl

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×