Mazowsze uruchamia wsparcie z UE dla mazowieckich firm z branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej, wystawienniczej i artystycznej

Już od 30 lipca mazowieccy przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dotacje z Unii Europejskiej na cele obrotowe i utrzymanie płynności finansowej. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczy ponad 66 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Z pomocy skorzystają firmy najbardziej dotknięte skutkami epidemii COVID-19. O bezzwrotne dotacje mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorstwa (w tym samozatrudnieni) oraz małe firmy działające w branżach: turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej, wystawienniczo-targowej i artystycznej. Wnioski będą przyjmowane w formie elektronicznej do 7 sierpnia br.

Szczegółowe informacje o naborze zostaną opublikowane na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. Co ważne, o przyznaniu dotacji zadecyduje poziom spadku przychodów ze sprzedaży, a nie kolejność składania wniosków.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×