Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchamia środki z Turystycznego Funduszu Pomocowego w związku z sytuacją na Ukrainie.

Minister Sportu i Turystyki, informuje o uruchomieniu wypłat z Turystycznego Funduszu Pomocowego na pokrycie podróżnym zwrotów wpłat należności za imprezę turystyczną, która nie została lub nie zostanie zrealizowana w związku z wystąpieniem na terytorium Ukrainy nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności.

Powiadomienie przez podróżnego o odstąpieniu od umowy o udział w imprezie turystycznej  realizowanej na terytorium Ukrainy lub powiadomienie o rozwiązaniu umowy o udział w imprezie turystycznej przez organizatora turystyki uzasadniające dokonanie wypłaty ze środków Turystycznego Funduszu Pomocowego może nastąpić w terminie od dnia 24 lutego 2022 r. do dnia 24 marca 2022 r. włącznie.

Wnioski o dokonanie wypłaty z Turystycznego Funduszu Pomocowego  przez podróżnego oraz organizatora turystyki powinny być składane  do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego od dnia 08.03.2022, nie później niż przed upływem 14 dni od powiadomienia przez podróżnego o odstąpieniu od umowy o udział w imprezie turystycznej  realizowanej na terytorium Ukrainy lub powiadomienia przez organizatora turystyki o rozwiązaniu umowy o udział w imprezie turystycznej realizowanej na terytorium Ukrainy.

Szczególy na stronach:

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×