Nie odwołuj podróży, zmień termin. Polska Organizacja Turystyczna wspiera akcję #ZmienTerminNieOdwoluj

Polska Organizacja Turystyczna wspiera oddolną akcję branży turystycznej „Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę”. Każdy z nas ma bardzo dobre wspomnienia z podróży, urlopu. Pomóżmy branży turystycznej w tym trudnym czasie.

Pandemia koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19, to zagrożenie nie tylko dla zdrowia i życia, ale również polskiej, europejskiej i światowej gospodarki. W szczególnie trudnej sytuacji jest branża turystyczna. Odwoływane podróże, rezerwacje w hotelach, pensjonatach, brak klientów w restauracjach czy zamknięte muzea to ogromny cios dla turystyki. Jeżeli zarezerwowałeś w ostatnim czasie wycieczkę, pobyt w hotelu czy stolik w restauracji – nie odwołuj. Skontaktuj się z podmiotem, u którego dokonywałeś rezerwacji i poproś o zmianę terminu. Gwarantujemy, że w większości przypadków spotkasz się z pozytywnym odzewem.

Akcja #ZmienTerminNieOdwoluj. Wspierajmy turystykę! Bazuje na mediach społecznościowych i współpracy z przedsiębiorcami oraz polskimi i zagranicznymi środkami masowego przekazu. - W promocję akcji bardzo mocno włączyły się wszystkie zagraniczne ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej, które działają na rynkach, z których przyjeżdża większość turystów zagranicznych odwiedzających Polskę – informuje Organizacja.

POT zachęca też przedsiębiorców do wprowadzenia dobrych praktyk zarekomendowanych przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego, przypominając, że siłą turystyki są zadowoleni klienci. - Do akcji włączyło się już wiele podmiotów, w tym m.in. największy polski tour operator Itaka, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Polski Holding Hotelowy, Harmony Polish Hotels, Krakowska Izba Turystyki, Forum Branży Eventowej FBE, Nocowanie.pl czy PKS Polonus. Wszystkim dziękujemy. Klientom kojarzymy się z pozytywnymi rzeczami. Przede wszystkim z gościnnością. Dbajmy o to aby ten wizerunek nie został nadszarpnięty. Wszyscy chcemy, aby bo po minięciu kryzysu nasi klienci do nas wrócili — powiedział prezes POT Robert Andrzejczyk.

Koronawirus kiedyś minie, a my tymczasem pomóżmy branży turystycznej przetrwać ten trudny okres!

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×