Odpoczywaj w Polsce bezpiecznie

Turystyka krajowa odradza się, a Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła kampanię społeczno-informacyjną pod hasłem „Odpoczywaj w Polsce bezpiecznie”. Jedną z jej części jest akcja „Obiekt bezpieczny higienicznie” – takim certyfikatem może posługiwać się już ponad tysiąc obiektów noclegowych.

Z najnowszego badania zleconego przez Polską Organizację Turystyczną wynika, że ponad połowa Polaków planuje urlop w trakcie wakacji. Szczególnie cieszy fakt, że w tym roku wzrosło ich zainteresowanie spędzaniem urlopu w kraju. Aż 82% planujących wyjazd, chce wypoczywać w  Polsce. Badania potwierdzają, że ważnym elementem planowanych wyjazdów jest bezpieczeństwo i większość turystów (8 na 10) oczekuje, że usługodawcy wprowadzą dodatkowe działania zwiększające bezpieczeństwo sanitarne w związku z epidemią COVID-19. Odpowiadając na te potrzeby, kampania POT zachęca Polaków do odkrywania Polski z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa oraz przygotowuje branżę na nowe wyzwania. ― Hotele, obiekty noclegowe, restauracje i atrakcje turystyczne zmagają się teraz z zupełnie inną rzeczywistością niż dotychczas. Dlatego Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dotyczące bezpieczeństwa dla każdego rodzaju obiektów funkcjonujących w branży turystycznej. Zależy nam na tym, by Polacy mogli w tym roku bezpiecznie wyjechać na długo wyczekiwany urlop ― powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Aby zapewnić Polakom poczucie bezpieczeństwa Polska Organizacja Turystyczna, realizuje program autocertyfikacji higienicznej obiektów noclegowych. Już ponad 1 000 obiektów noclegowych z całego kraju może posługiwać się certyfikatem „Obiekt Bezpieczny Higienicznie. Stosujemy się do zaleceń”. To miejsca, które deklarują, że swoje usługi świadczą zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.  Są to m. in. kwatery agroturystyczne, pensjonaty czy hotele. ― Zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów oraz  pracowników szeroko pojętej branży turystycznej. Dlatego na stronie kampanii odpoczywajwpolsce.pl stworzyliśmy zakładkę „Bezpieczne podróżne”. Turyści znajdą tam także interaktywną mapę, dzięki której można sprawdzić, które obiekty z danego województwa dołączyły do projektu. Rozpoczęliśmy kampanię promującą te obiekty w ogólnopolskich portalach internetowych np. Onet.pl, Wp.pl, Interia.pl. W przyszłym tygodniu zaczniemy je promować także wśród turystów zagranicznych – na początku w krajach należących do Unii Europejskiej― dodał prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Robert Andrzejczyk.

Aby dołączyć do projektu należy wejść na stronę bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl i wypełnić formularz. Akcja skierowana jest do wszystkich podmiotów świadczących usługi noclegowe na terenie Polski. Zgłoszenie jest bezpłatne i nieobowiązkowe.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×