Odświeżona witryna Szlaku Architektury Drewnianej

Pod adresem www.sad.podkarpackie.travel zaszły spore zmiany. Strona prezentująca ciekawe zabytki architektury drewnianej w województwie podkarpackim – niekwestionowanego wyróżnika regionu – przeszła gruntowną metamorfozę. Nowe treści, dostarczające ciekawych informacji o obiektach zaklętego w drewnie dziedzictwa, zilustrowano pięknymi fotografiami zabytków. Witryna zyskała nie tylko nowy wygląd, ale także nowe funkcjonalności.

Na Szlaku znajduje się kilkaset obiektów: kościołów, cerkwi, skansenów, dworków, pałaców oraz zespoły zabudowy małomiasteczkowej. Każdy z nich jest opisany i opatrzony zdjęciem. Dzięki nowym funkcjonalnościom na stronie część obiektów można zwiedzić podczas wirtualnej wycieczki.

Wizytówkami podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej są obiekty UNESCO oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Muzeum w Sanoku to największy skansen w Polsce, który w autentyczny sposób oddaje klimat dawnych wsi i miasteczek południowo-wschodniej Polski. Z kolei podkarpackie obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO to dwa kościoły w Bliznem i Haczowie oraz cztery cerkwie, w Chotyńcu, Radrużu, Smolniku i Turzańsku, wyróżniają się maestrią wykonania oraz długą historią.


Te i inne przykłady drewnianej architektury zlokalizowane są na dziewięciu trasach, stanowiących jednocześnie propozycje na spędzenie czasu w Podkarpackiem.

Wirtyna dostępna jest w 3 wersjach językowych: polskiej, angielskiej oraz ukraińskiej. Strona jest dostosowana do potrzeb osób niedowidzących.  

Modernizacja strony Szlaku Architektury Drewnianej była możliwa dzięki pomocy finansowej  Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Zadanie zostało wykonane w ramach projektu Transgraniczny Szlak Architektury Drewnianej szansą zachowania unikatowego dorobku dziedzictwa kulturowego polsko-ukraińskiego pogranicza realizowanego przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Samorządów „Euroregion – Karpaty – Ukraina”.

Dowiedz się więcej na: https://sad.podkarpackie.travel/

 

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×