Podręcznik obsługi klienta w Centrach i Punktach Informacji Turystycznej

Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Forum Informacji Turystycznej opracowała i wydała Podręcznik obsługi klienta-turysty w centrach i punktach informacji turystycznej. Jest to III wydanie poruszające ten temat, którego celem była aktualizacja dotychczasowych zagadnień o stanie funkcjonowania centrów i punktów turystycznych w ramach Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Podręcznik zawiera spójne procedury dla centrów i punktów informacji turystycznej obowiązujące w całym kraju.

Wysoka jakość obsługi turysty w jednostkach informacji turystycznej jest bardzo istotna i niewątpliwie ma
wpływ na ruch turystyczny. Podręcznik dydaktyczny uzupełni oraz ugruntuje wiedzę osób pracujących w punktach informacji turystycznej, studentów, a także uczniów na temat standardów obsługi i kultury pracy klienta turysty.

Autorzy publikacji to członkowie Forum Informacji Turystycznej i doświadczony zespół Polskiej Organizacji Turystycznej, którzy na bazie swojej wiedzy, kompetencji i doświadczenia zebrali zbiór dobrych i niezbędnych praktyk w podejmowaniu funkcji recepcyjnych turystów, gości i odwiedzających piękne markowe miejscowości, produkty czy zakątki turystyczne Polski.

Ta edukacyjna publikacja jest dostępna w pliku .pdf pod tym linkiem.

Poza wersją edytowalną dostępną online, podręcznik obsługi klienta-turysty w centrach i punktach informacji turystycznej został wydrukowany w nakładzie 2000 egzemplalrzy. Dystrybucja wysyłki ruszyła do szeroko zainteresowanych podmiotów w kraju - certyfikowanych centrów i punktów IT, bibliotek miejskich, uczelni z kierunkiem turystyka oraz ich bibliotek, regionalnych oraz lokalnych organizacji turystycznych.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×