Polski Bon Turystyczny przedłużony do końca września 2022 roku

Dotychczas z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystało już ponad 5 milionów dzieci, jednak przedłużające się lockdowny i obawy związane z pandemią nie pozwoliły skorzystać ze świadczenia wszystkim uprawnionym. Dzięki wprowadzonej zmianie Polskim Bonem Turystycznym będzie można zapłacić za rodzinny wypoczynek aż do 30 września 2022 roku.

Dotychczasowa kwota uzyskana z tytułu płatności bonem wyniosła blisko 2 miliardy złotych. To środki, które trafiając na konta przedsiębiorców i organizacji turystycznych, wsparły ich działalność w czasie kryzysu wywołanego pandemią Covid-19, zdecydowały o zachowaniu płynności finansowej, utrzymaniu zatrudnienia, a nawet przetrwaniu wielu firm z branży.

Polski Bon Turystyczny w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecku do 18 roku życia i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Osoby uprawnione, które dotychczas nie aktywowały przysługującego im świadczenia, mogą to zrobić logując się na swój profil na PUE ZUS. Szczegółowa instrukcja aktywacji bonu dostępna jest na stronie Polskiego Bonu Turystycznego.

Dodatkowe świadczenie w wysokości 500 zł przysługuje dzieciom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności. Każde dziecko z niepełnosprawnością może otrzymać bon o łącznej wartości 1000 zł. Aktywacja odbywa się poprzez indywidualne konto osoby uprawnionej, która w swoim profilu PUE ZUS ma przyznane świadczenie podstawowe.

Osoby, które jeszcze nie wykorzystały aktywowanych bonów, lub wykorzystały je częściowo, na swoim profilu PUE ZUS mogą także sprawdzić stan posiadanych środków.

Polski Bon Turystyczny jest dokumentem elektronicznym i ma postać 16-cyfrowego, unikalnego kodu, który nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Można wykorzystać go w ponad 29 tysiącach obiektów w całej Polsce: Lista obiektów

Bonem można zapłacić zarówno za wypoczynek rodziny, ferie, wakacje czy jednodniowe wycieczki, jak i zorganizowany wypoczynek dzieci i młodzieży – szkolne wycieczki, zimowiska, kolonie i półkolonie, obozy, turnusy rehabilitacyjne czy imprezy turystyczne, łączące min. 2 usługi.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×