Rozpoczęła się E-Certyfikacja Informacji Turystycznej w Polsce

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z Forum Informacji Turystycznej rozpoczynają proces E-Certyfikacji, by zapewnić wysokiej jakości obsługę turystów w punktach i centrach „it”.

Proces certyfikacji polega na ocenie standardów jakości obsługi i potwierdzeniu tego, że informacje dostarczane turystom są rzetelne, wiarygodne i aktualne. Narzędziem do przeprowadzenia certyfikacji jest internetowa aplikacja TurApka na platformie portalu administrowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Przy pomocy aplikacji dokonuje się weryfikacji i nadawania oceny podmiotom świadczącym usługi informacji turystycznej w skali od 1 do 4 gwiazdek, zgodnie z ustalonym wcześniej jawnym zestawem kryteriów.

Realizacja certyfikacji odbywa się na dwóch poziomach tj. regionalnym – z udziałem regionalnych komisji certyfikujących przy regionalnych organizacjach turystycznych oraz ogólnopolskim z udziałem krajowej komisji certyfikującej przy POT.

 

Szczegóły pod poniższym linkiem https://www.pot.gov.pl/pl/dzialalnosc/certyfikacja-it

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×