ZUS uruchomił infolinię w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego

4 lipca uruchomiono całodobową infolinię (tel. 22 11 22 111), na której można uzyskać informacje dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego.

Pytania można także przesyłać drogą mailową na adres bon@zus.pl.

Obsługa bonu będzie prowadzona przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy mieć profil na PUE ZUS - można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Wkrótce na PUE ZUS, powstanie osobna zakładka dla podmiotów turystycznych (udostępniona z 24 na 25 lipca) oraz osób korzystających z bonu (udostępniona z 31 lipca na 1 sierpnia). Bon będzie można aktywować na PUE w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami) po podaniu danych kontaktowych (adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego).

Firmy i organizacje pożytku publicznego, które chcą przystąpić do programu, mogą za pośrednictwem PUE ZUS złożyć oświadczenie, dzięki czemu zostaną wpisane na listę podmiotów turystycznych prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Na jej stronach internetowych (www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl) opublikowana zostanie lista zarejestrowanych podmiotów turystycznych, które będą miały prawo akceptować płatności za pomocą bonu. Aby z niego skorzystać, należy podać przy rozliczeniu numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny. ZUS zapewni system do obsługi uprawnień do bonu i uprawnień podmiotów turystycznych, obsługi płatności oraz o rozliczeń transakcji płatności z podmiotami turystycznymi i organizacjami pożytku publicznego.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×