Akcja branży turystycznej #Gmina Przyjazna Turystyce

Zgodnie z propozycjami zawartymi w ustawie antykryzysowej gminy będą mogły zwolnić firmy z opłat za podatek od nieruchomości i przedłużyć terminy płatności za inne świadczenia.

Organizacje branżowe i firmy (PIT, IGHP, Polski Holding Hotelowy, Harmony Polish Hotels, TUgether, Polska Izba Przemysłu Targowego) zainicjowały akcję #GminaPrzyjaznaTurystyce, którą poparł Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Akcja ma być wsparciem dla frim z branży turystycznej. Zgodnie z propozycjami zawartymi w ustawie antykryzysowej, gminy będą miały możliwość:
✔️ zwolnić podmioty z opłat za podatek od nieruchomości,
✔️przedłużyć terminy płatności za inne świadczenia.

Przygotowane zostało pismo zapraszające do przyłączenia się do akcji, które wysłać można do władz swojej gminy.

Pobierz wzór pisma

Treść apelu poniżej.

W IMIENIU PRZEDSIĘBIORCÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ SZEROKO ROZUMIANĄ GOŚCINNOŚCIĄ:
HOTELI / PRZEMYSŁU SPOTKAŃ / OBIEKTÓW WIELOFUNKCYJNYCH / OBIEKTÓW TARGOWYCH/ ORGANIZATORÓW TURYSTYKI / AGENTÓW TURYSTYCZNYCH

ZAPRASZAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI “GMINA PRZYJAZNA TURYSTYCE”
PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W POTRZEBIE

W związku z wybuchem epidemii wirusa SARS CoV-2 przedsiębiorcy z Państwa gminy, działający z PKD 55, 49.3, 79, 82.3 stanęli przed wyzwaniem ochrony wrażliwych aktywów infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej, targowo-konferencyjnej. Większość z nich zamknęło swoją działalność operacyjną. Nie mają żadnych dochodów i mierzą się z kumulacją kosztów stałych. Wielu z nich rozważa zakończenie działalności w bardzo szybkim czasie i niestety, część zamkniętych na ten moment obiektów, może już się nie otworzyć ponownie.

Walczmy o:
● długoterminową ochronę miejsc pracy i związaną z tym płatność podatków PIT 4;
● ochronę infrastruktury turystycznej rekreacyjnej, targowo-konferencyjnej na terenie gminy (bez infrastruktury turystyczno-wystawienniczej, gmina przestanie być atrakcyjna dla gości i mieszkańców. Nasi klienci przestaną korzystać z naszych usług w przyszłości, co odbije się na dochodach lokalnej społeczności);
● ochronę przyszłych zobowiązań przedsiębiorców na rzecz gminy;
● turystykę, a zarazem zachowanie konkurencyjności gminy - utrzymanie zdolności do osiągania lepszych wyników w zakresie wzrostu gospodarczego i poziomu dobrobytu społecznego.
Gmino, bądź proszę przyjazną przedsiębiorcom przemysłu spotkań i gościnna dla turystów.
Pomóż DZIŚ swoim przedsiębiorcom, zachowaj atuty, zadbaj o przyszłość szeroko pojętej turystyki.

W związku z art 15 p i 15 qi tzw. specustawy antykryzysowej, dotyczącymi uprawnień gmin zwracamy się o:
● Zwolnienie z podatku od nieruchomości, użytkowanie wieczyste na czas zawieszenia działalności operacyjnej.
● Przedłużenie terminu płatności opłat takich jak: woda, ścieki, czynsz, opłaty dzierżawnych, w związku z pogorszeniem płynności finansowej przedsiębiorcy.

WNIOSKUJĄCY ………………………………………………………………………………..

ADRESAT ……………………………………………………………………………………….:

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×