Polska utrzymuje stabilną pozycję w rankingu ICCA

13 maja 2018 International Congress and Convention Association – ICCA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów) opublikowało swój ranking – ICCA Statistics Report 2018, w którym Polska z liczbą 211 spotkań uplasowała się na 19. miejscu (na 110 zaprezentowanych pozycji). Polska od wielu lat utrzymuje stabilną pozycję w rankingu i jest jedynym krajem Grupy Wyszehradzkiej, spozycjonowanym w pierwszej dwudziestce.

W rankingu miast prezentującym 409 pozycji znalazły się: Warszawa (29 miejsce), Kraków (45 miejsce), Poznań (120 miejsce), Wrocław (180), Gdańsk (196 miejsce) oraz Łódź (355 miejsce).

W stosunku do poprzedniego roku Kraków, Poznań i Wrocław zanotowały wzrost o około 10 pozycji, a Łódź, która z początkiem lutego 2019 roku przystąpiła do ICCA, pojawiła się w roli debiutanta.

W zestawieniu europejskim Polska zajmuje 11 miejsce (na 41 pozycji), Warszawa – 18, Kraków – 25, Poznań – 68, Wrocław – 92, Gdańsk – 98 i Łódź – 169 (na 200 pozycji).

ICCA działa w prawie 100 krajach na całym świecie, reprezentując ponad 1100 firm i organizacji związanych z przygotowaniem i koordynacją spotkań, transportem oraz zakwaterowaniem. Od ponad 50 lat gromadzi dane i opracowuje ich analizy oraz tworzy kanały komunikacji w zakresie realizacji międzynarodowych spotkań biznesowych. Na podstawie zebranych danych, corocznie przygotowuje ranking, w którym przedstawia wyniki poświęcone spotkaniom, spełniającym jednocześnie 3 warunki:
1. odbywają się cyklicznie,
2. skupiają min. 50 uczestników,
3. a ci pochodzą z co najmniej 3 różnych krajów.

Członkostwo w ICCA niesie za sobą wiele korzyści. Zapewnia ekonomiczny sposób pozyskiwania i przyciągania wydarzeń z sektora przemysłu spotkań. Pozwala na dostęp do globalnej sieci kontaktów, która daje możliwość działania w ramach światowej platformy reprezentującej wszystkie sektory przemysłu spotkań. Umożliwia dostęp do bazy danych o ponad 72 tysiącach konferencji organizowanych przez ponad 5 tysięcy stowarzyszeń, w której można znaleźć dane na temat historii każdej konferencji oraz informacje o stowarzyszeniach. Ponadto ICCA prowadzi dla swoich członków bogatą działalność szkoleniową.

Polska Organizacja Turystyczna, z chwilą powołania w swoich strukturach Poland Convention Bureau w 2002 roku, jest członkiem ICCA.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×